Szczegółowy opis planu

Rozkład sal i pomieszczeń

czwartek piątek sobota  

Czwartek (5.03)

Godzina Polana Fursuitlounge Dżungla północna Dżungla południowa Urwisko Zagajnik
18:00 - 19:00     Powitanie    
19:00 - 1:00 Grill (wieczorek zapoznawczy)
22:00 - 1:00 Karaoke
Fireshow
Koncert bębniarzy KuKaKiKe

Piątek (6.03)

Godzina Polana Fursuitlounge Dżungla północna Dżungla południowa Urwisko Zagajnik
9:00 - 11:00 Śniadanie       Artist Alley

Gamesroom

11:00 - 12:30

Spotkania,
pogaduchy,
integracja

Fursuit Photoshoot Człowiek w szamańskim świecie duchów, czyli kilka słów o szamańskiej (nie)rzeczywistości Warsztaty rysunku
12:30 - 14:00 Spotkanie z inspektorem ds. ochrony zwierząt OTOZ Animals Warsztaty kolorowania
14:00 - 14:30 Zwierzęta w szamanizmie – od symboliki mitów po kostium szamański
14:30 - 16:00
Konkurs rysunkowy
16:00 - 17:00 Obiad      
17:00 - 18:30

Spotkania,
pogaduchy,
integracja

  Kalambury Warsztaty z cyfrowych technik rysunku
18:30 - 20:00 DDR - Free To Play Fursuiting - warsztaty
20:00 - 21:00 Turniej DDR
21:00 - 3:00 Furdance  

Sobota (7.03)

Godzina Polana Fursuitlounge Dżungla północna Dżungla południowa Urwisko Zagajnik
9:00 - 11:00 Śniadanie        
11:00 - 11:30   Zdjęcie grupowe Gamesroom
12:00 - 16:00 Fursuitwalk (Sopot)
16:00 - 17:00     Furry Quiz Dealer's Den
17:00 - 18:00 Obiad    
18:00 - 19:30 Spotkania, pogaduchy, integracja   Seans filmowy Podsumowanie  
19:30 - 22:00

Zakończenie

 
Loteria
Aukcja
22:00 - 3:00 Furdance

 

Rozkład sal (poziom -1)

 

Sale A i B (Dżungla Płn. i Dżungla Płd.) są salami łączonymi w jedno pomieszczenie - Dżunglę

A Dżungla północna
B Dżungla południowa
C Taras
FL Fursuitlounge
SPA SPA (Sauna, jacuzzi itd)
WC Toalety
1 Winda
2 Schody
3 Pomieszczenie techniczne
 

Zagajnik (I piętro/poza planem)


Czwartek (5.03)

Rozpoczęcie Pablo, Agent Dżungla 18:00 - 19:00

Wszystko musi się gdzieś rozpocząć – więc czemu nie na Ceremonia Otwarcia Gdakonu 2015? Oficjalne rozpoczęcie kolejnej edycji konwentu. Poza grupowym „Cześć” dowiecie się tutaj kilku całkiem ważnych (tak naprawdę bardzo ważnych) rzeczy. Zapraszamy serdecznie!

Grill - wieczorek zapoznawczy Kudłaty Dżungla 19:00 - 1:00

Nic tak nie integruje futer bardziej niż wspólnie spędzony wieczór przy grillu i gorącej kiełbasce. Nie znasz kogoś? To najlepszy moment, aby to naprawić – doborowe towarzystwo i jedzonko w jednym!

Karaoke, Fireshow i Koncert Bębniarzy Arashi, Lia, Fuckie Dżungla / Taras 22:00 - 1:00

Czy śpiew, muzyka i bawienie się zapałkami mogą iść w parze? Oczywiście! Zwłaszcza jeśli mowa o widowisku Ogień-Śpiew-Muzyka!

Fire Show to pokaz żonglerki przy pomocy ognia, spektakularnie wyglądający na tle ciemnej, zimowej nocy. Do tego przebrzmiewający w tle koncert bębniarzy z grupy KuKaKiKe sprawi, że łatwiej będzie każdemu wprawić się w tematyczny, dżunglowy nastrój. A jeśli i to mało - każdy będzie mógł rozgrzać się próbując swoich sił w karaoke!

W razie sprzyjającej pogody spotykamy się na świeżym powietrzu na tarasie. A przy jej braku? Cóż, zawsze można się schronić w środku, prawda?

 Piątek (6.03)

Photoshoot Sekaab Fursuitlounge 11:00 - 16:00

Nie lada gratka dla każdego, kto w szale przygotowań do tegorocznego konwentu postanowił przygotować się tematycznym przebraniem bądź też dla fursuiterów! Dzięki profesjonalnie zorganizowanej sesji zdjęciowej będzie można uwiecznić się samemu, bądź też razem z przyjaciółmi.

Aby usprawnić kolejkę, każdy uczestnik będzie proszony o wpisany się na listę na określoną godzinę – dzięki temu unikniemy zbędnych kolejek i niepotrzebnego czekania!

Warsztaty rysunku Fuckie, Agent Dżungla południowa 11:00 - 12:30

Podstawy (i nie tylko) rysunku futrzastych postaci. Szkicowanie, cieniowanie, anatomia – każdy adept, jak i zatwardziały rysownik, będzie mógł poznać ciekawe techniki oraz sztuczki, którymi posługują się starzy wyjadacze w tym temacie.

Warsztaty – jak zwykle – będą przeplatane teorią i praktyką, dlatego też ołówki w dłoń i do dzieła! Zadawanie pytań mile widziane!

Człowiek w szamańskim świecie duchów, czyli kilka słów o szamańskiej (nie)rzeczywistości Alicja Rudnicka Dżungla północna 11:00 - 12:30

Na wykładzie krótko omówiona zostanie charakterystyka szamanizmu, jego geneza i odmiany. Będzie można dowiedzieć się kto jest, a kto nie jest szamanem, a także czym są „miejsca mocy” i gdzie można je odnaleźć. Przedstawiona zostanie struktura szamańskiego świata, jak i rola w nim duchów – nie tylko tych natury. Wystąpienie wzbogacone będzie materiałem zdjęciowym z badań terenowych na Syberii.

Spotkanie z inspektorem ds. ochrony zwierząt OTOZ Animals   Dżungla południowa 12:30 - 14:00

Inspektor ds. ochrony zwierząt to funkcja, z którą wiążą się pewne, ściśle określone zobowiązania. Reprezentuje towarzystwo i w związku z tym musi znać nie tylko jego cele ale również się z nimi identyfikować. Oczywiście punktem wyjścia jest miłość do zwierząt. Równie ważna jest jednak cierpliwość i determinacja, musimy bowiem pamiętać, że radykalne zmiany nie zachodzą szybko, czasami trzeba na nie czekać.

Dzięki nawiązanej wspolpracy z Ogólnopolskim Towarszystwem Ochrony Zwierząt Animals będzie można poznać pracę pracę tych niesamowitych ludzi. Być może ktoś z was czuje się na siłach aby zostać wolontariuszem OTOZ Animals?

Warsztaty kolorowania Bluari Dżungla południowa 12:30 - 14:30

Szkic jest, ale czarno-biały? Nie ma czym się zamartwiać! Na tych warsztatach dowiesz się, jak przy pomocy kredek może on nabrać koloru i głębi, aby jeszcze bardziej przykuwał oko i wierniej odwzorowywał wizję artysty – czyli Ciebie!

Prosimy zabrać ze sobą szkice do kolorowania (przyniesione ze sobą bądź też wykonane na warsztatach rysowniczych)!

Zwierzęta w szamanizmie – od symboliki mitów po kostium szamański Alicja Rudnicka Dżungla północna 14:00 - 16:00

Podczas wykładu przedstawiony zostanie związek poszczególnych gatunków zwierząt z wierzeniami szamańskimi na przykładach zaczerpniętych z mitów, jak i z opowieści samych szamanów. Co łączy kruka i muchomora? Jakie zwierzę jest związane ze słynną ayahuaską? Jakie znaczenie ma dla szamana zwierzę mocy? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas wystąpienia.

Konkurs rysunkowy   Dżungla południowa 14:30 - 16:00

Nie ważne, czy ołówek leży ci w łapce dobrze czy źle - liczy się pomysł, który sprawi, że nieskazitelnie czysta kartka papieru zmieni się w prawdziwe arcydzieło! Chociaż gwarantujemy, że i to nie będzie łatwym zadaniem, ale cśśśś ;)

A jako, że to uczestnicy decydują, kto będzie zwycięzcą... wszystkie chwyty dozwolone!*

*oprócz yiffu - bo jak każdy wie, daje on nieuczciwą przewagę ;)

Kalambury Arashi Dżungla południowa 17:00 - 18:30

Wracamy do gry w kalambury - pokazywane, nie rysowane. Zapraszamy wszystkich chętnych.  Dołącz do drużyny i stań do walki z przeciwnikami.  Pokazuj i nie bój się ekspresji. Zobaczysz, że im dłużej grasz tym większy luz masz. Mile widziane osoby z ADHD. 

Warsztaty z cyfrowych technik rysunku Pablo Dżungla południowa 17:00 - 18:30

Rysunek zrobiony, jednak wymaga kilku poprawek? Albo też w całości został on wykonany na komputerze, i potrzebuje jeszcze czegoś? Na tych warsztatach dowiesz się, jak cyfrowo poprawić swoje działa, jak poprawnie przenieść je z kartki na ekran komputera, przygotować je do druku itd.

Dodatkowo będzie można poznać kilka technik pracy z obrazami cyfrowymi w programach takich jak Adobe Photoshop, Paint Tool SAI czy też Manga Studio, które ułatwią oraz usprawnią Twoją pracę z nimi.

Warsztaty Fursuitingu Wild Dreams Studio Dżungla północna 18:30 - 21:00

Nie ważne, czy chcesz wykonać swój pierwszy fursuit, poznać nowe techniki czy też interesuje cię ta tematyka – na tych warsztatach każdy uczestnik pozna techniki związane z fursuitingiem, a także wzbogaci swoją wiedzę na ten temat.

Nie są to jednak warsztaty czysto teoretyczne – każdy będzie mógł spróbować swoich sił w praktyce!

DDR - Free To Play Shellac Dżungla południowa 18:30 - 20:00

Stópki rwą się do tańca? Nie rozpaczaj dłużej – wyszalej się na na przygotowanym dla was parkiecie Dance Dance Revolution! Każdy może spróbować swych sił – chodzi przecież nie o zdolności, ale o zabawę!

Furdance Silent, Konu, LeTigre Dżungla 21:00 - 3:00

Pierwsza - i nie ostatnia - szansa na rozgrzanie parkietu do czerwoności przez tańce, pląsy i co tylko w rytm muzyki i wszędobylskich świateł!

Artist's Alley   Urwisko cały dzień

Do wszystkich z zacięciem artystycznym i odrobiną wolnego czasu w imprezowaniu! Macie ochotę spędzić trochę czasu w stymulującym środowisku artystycznym – innymi słowy gdzieś sobie spokojnie porysować? Jeśli tak – to zapraszamy was do Artist's Alley – specjalnie wyznaczonej przestrzeni, gdzie możecie wraz ze znajomymi wspólnie szlifować swoje artystyczne zdolności!

Gamesroom Rebel Zagajnik cały dzień

Potrzebujesz na chwilę przystanąć? A może potrzebujesz wciągnąć się w żywioł sesji RPG? A może chcesz poznać, jakie istnieją jeszcze gry poza tymi elektronicznymi? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś pozytywnie, wpadnij na chwilę do naszego kącika z dziesiątkami gier – planszowych, karcianych, strategicznych, fantasy i co tylko. Każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie!

Sobota (7.03)

Zdjęcie grupowe Sekaab Moczary 11:00 - 11:30

Tradycyjne już zdjęcie grupowe wszystkich uczestników Gdakonu, które stanowi jedną z najbardziej sentymentalnych pamiątek. Nie może więc nikogo na nim zabraknąć, tak więc wszyscy liczą na Twoją obecność ;)

Fursuitwalk   Sopot (miasto) 12:00 - 16:00

Dobrze jest przewietrzyć futerko – a nic lepiej tego nie robi niż morska bryza. Dlatego zapraszamy wszystkich na grupowy fursuitwalk na sopockim monciaku! Spacer najbardziej rozpoznawalną ulicą Sopotu z kulminacją na sopockim molo!

A żeby nie było, że daleko, specjalnie dla naszych uczestników – wzorem lat ubiegłych – zostanie przygotowany autobus.

 
Furry Quiz Arashi Dżungla 16:00 - 17:00

 Co krokodyl jada na obiad? Dlaczego tygrys jest w paski? CO to są głuptaki? Ile kolców ma jeż? Niby proste pytania, ale odpowiedź bywa zdradliwa jak wody mętnej rzeki Limpopo. Jeśli odpowiedziałeś chodź na jedno pytanie nadajesz się, aby wziąć udział w quizie. Ostrzegamy, że pytania wraz z poziomem gry będą trudniejsze. A zatem encyklopedia zwierząt w dłoń i do nauki.

Dealer's Den   Urwisko 16:00 - 18:00

Jesteś zainteresowany kupnem jakiegoś arcika? A może jakieś drobne futrzaste rękodzieło? Książke lub komiks? A może sam chcesz coś sprzedać i zarobić troche grosza wystawiając swe prace? Jeśli tak, to Artist's Alley jest miejscem dla Ciebie!

Seans Filmowy Agent Dżungla 18:00 - 19:30

Chcesz chwilę odetchnąć i obejrzeć jeden z klasycznych, futrzastych filmów? Lepiej nie można było trafić - pokaz na dużym ekranie z pewnością umili czas każdemu.

Podsumowanie Pablo, Organizatorzy Urwisko 18:00 - 19:30

Coś Ci się spodobało, coś nie, a jeszcze coś innego byś zmienił? To spotkanie jest właśnie dla Ciebie! To ten czas i miejsce, w którym organizatorzy Gdakonu mają możliwość wysłuchania na świeżo wszystkich uwag dotyczących bieżącej edycji imprezy, a także - łącznie z uczestnikami - zaplanować, co będzie się działo z kolejną edycją. Absolutnie każdy, kto będzie miał jakieś uwagi jest zaproszony do dyskusji, bo to właśnie uczestnicy tworzą konwent ;)

Zakończenie, Aukcja, Loteria Pablo, Agent Dżungla 19:30 - 22:00

Nikt nie lubi pożegnań, a wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć. A jakby tak na osłodę mieć możliwość wylosowania futrzasty upominek? To właśnie podczas zakończenia swój finał będzie mieć loteria fantowa! Jakby tego było mało, każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w licytacji rzeczy zgłoszonych przez naszych artystów (i nie tylko ;).

Chociaż kto wie, co jeszcze może się wtedy przydarzyć.

Furdance Silent, Konu, LeTigre Dżungla 22:00 - 3:00

Tradycyjnie druga już futrzasta potańcówka podczas trwania Gdakonu! Tym razem jednak, aby wsyscy mogli bawić się na ile im tyle łapy pozwalają, uprasza się aby tym razem wszyscy kamerzyści i fotografowie wzięli odpoczynek i sami przyłączyli się do zabawy!