Czym jest Gdakon?

Na początek może trochę historii. Wszystko zaczęło się w roku 2010 (lub tak zwanej edycji „0”) od skromengo meet'u. Rok później postanowiono nadać mu nazwę konwentu, ze względu na rosnące zainteresowanie nim.

Gdakon stara się wypełniać zimową lukę w konwentach, które ze swej natury lubują pory bardziej ciepłe. Chcemy, by impreza odgrywała coraz większe znaczenie w społeczności furry: zarówno polskiej, jak i tej zagranicznej. Staramy się bowiem być jak to tylko możliwe dla naszych zagranicznych futrzastych sióstr i braci. W imprezie biorą udział różnego rodzaju artyści i fursuiterzy, ale co również ważne – zwykłe (a może też i nie ;-) ) futrzaki, które czynią fandom miejscem jakim jest!

Czym zatem jest Gdakon? Jest spotkaniem – krótkim czasem w roku, kiedy chcemy spotkać się wszyscy razem i spędzić dobrze czas. Jesteśmy świadomi, że jest on nadal jedynie skromną imprezą i ma mnóstwo wad i niedociągnięć. Jednak staramy się (również z waszą pomocą) uczynić go czymś większym i lepszym! Chcemy, by z roku na rok rósł, by przybywało na niego coraz więcej osób z coraz większym bagażem wspomnień. Pragniemy by stał się konwentem z prawdziwego zdarzenia. Jednak przede wszystkim chcemy, by była to impreza dla WAS, drodzy uczestnicy!

Jeżeli, drogi gościu, wciąż nie jesteś przekonany, poniżej umieściliśmy fanowski trailer wykonany przez uczestników z wcześniejszej edycji, którym to cała załoga orgów chciałabt przybić piątke. Z wyskoku.

Motyw przewodni

Tak jak w poprzednich latach, tak i tegoroczna edycja Gdakonu będzie posiadała swój motyw przewodni. W tym roku konwent ogarnie istna tropikalna gorączka, albowiem głównym tematem będzie Dżungla! Od klimatów tropikalnych i czarnego kontynentu, poprzez wszelkiego rodzaju motywy kultury tribal – mamy nadzieję, że gdy spotkamy się następnym razem poczujecie się niczym w najgłębszym sercu Amazońskiej puszczy.

 


Całą historę Gdakonu znajdziecie na


Zeszłoroczne edycje

2011

2012

2013

2014